To si myslí také ředitelka školní jídelny Petra Macháčková. „Zaujala nás myšlenka podpořit místní dodavatele a vařit pro děti a všechny naše strávníky z kvalitních surovin vypěstovaných v našem regionu a v naší zemi. Věřím tomu, že kvalitu a podporu tohoto projektu ocení rodiče dětí i všichni naši strávníci“, říká o projektu.
O tom, jak dobře se na Božence dobře vaří, se dozvěděli i na základní škole v Jeseníku, kam by chtěla zkušenosti ze Zábřehu přenést správní manažerka ZŠ Jeseník Martina Ambrožová a vedoucí stravovny Gabriela Fojtíková. Všechny tři dámy se proto setkaly koncem listopadu přímo ve školní jídelně v Zábřehu.
Zástupci ZŠ Jeseník byli nadšeni nejen vybavením kuchyně, kde nechybí šokové chlazení, konvektomat, multifunkční pánev nebo myčka černého nádobí. „V Zábřehu mě nejvíc překvapila pohodová atmosféra na pracovišti a výborný školní oběd, který chutnal opravdu jako od maminky“, shrnula své dojmy Martina Ambrožová.
Podle ředitelky jídelny se recept na takovou jídelnu skládá z více ingrediencí.
„Nejdůležitější je pro mě tým zaměstnanců, jejich přístup k práci, ochota učit se moderním trendům a jejich pozitivní energie, která zde vládne. Nejkrásnější odměnou je sdělení, že se do práce těší... Pak jsou tu suroviny, ze kterých vaříme. Ty odebíráme každý den čerstvé a vyžadujeme prvotřídní kvalitu. Naši snahou je, aby naši strávníci jedli jídlo uvařené z regionálních produktů, podporujeme místní farmáře, chovatele a výrobce. Chceme zvýšit podvědomí o důležitosti původu potravin a modernizaci stravování ve školních jídelnách. Díky tomu, jak jídelna prosperuje, si můžeme dovolit pořízení nejmodernějších technologií, které kvalitu stravy výrazně zlepšují. Těší mě také rostoucí zájem o naši stavu ze strany učitelů i široké veřejnosti“, říká Petra Macháčková a uzavírá svým oblíbeným mottem: „Kde se dobře daří, tam se dobře vaří.“
Více o projektu Od vidlí po vidličku najdete zde: facebook.com/odvidlipovidlicku