V pátek, 1.4.2011 se v Rapotíně, v tělocvičně MŠ a ZŠ Údolí Desné, uskutečnil 2.ročník florbalového turnaje smíšených družstev žáků druhého stupně základních škol obcí spadající do Místní akční skupiny Šumperský venkov.

Celou akci pořádal Sněm mládeže MAS Šumperský venkov ve spolupráci s MŠ a ZŠ Údolí Desné. Turnaj byl zaštítěn panem senátorem parlamentu České republiky Ing. Adolfem Jílkem a podporován obcemi MAS Šumperský venkov. Turnaje se zúčastnilo devět týmů. V každém týmu musely být zastoupeny alespoň dvě dívky a minimálně dva hráči museli navštěvovat šestý nebo sedmý ročník.

Systém turnaje byl zvolen tak, aby si každý tým zahrál stejný počet zápasů. Z původních dvou skupin postoupily do finálových bojů vždy dva nejlepší týmy – Libina, Loučná nad Desnou, Sobotín a Hrabišín. Méně úspěšné týmy hrály o konečné umístění. V souboji o bronzovou medaili uspěl tým Libiny nad Sobotínem (4:0) a v dramatickém finále se z vítězství mohli radovat žáci z Loučné nad Desnou, kteří porazili poměrem 4:3 tým z Hrabišína a obhájili tam loňský titul.

Všechny týmy obdržely diplom za účast a spousty věcných či sladkých cen. Ti nejlepší pak získali i poháry. Celý turnaj byl provázen pohodovou sportovní atmosférou. Diváci mohli zhlédnout několik vyrovnaných utkání včetně několika mezi-školních florbalových bitev.

• CK Hornet tour

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem sponzorům a kantorům, kteří se podíleli na organizaci akce a ocenit všechny hráče za fair-play hru a jejich sportovní nasazení. Poraženým pak vzdáváme čest za jejich snahu a všem vítězům blahopřejeme. Nakonec bychom rádi vyslovili velký dík především malým školám a obcím, jenž se turnaje nebáli zúčastnit. Trošku nás naopak mrzí, že některé větší školy a obce MAS Šumperský venkov se od této akce spíše distancovaly.