Na konferenci LINC se příští týden do podhůří Jeseníků sjedou tři stovky účastníků nejen z Evropy

21.– 24. června se na Šumpersku uskuteční evropská konference LINC. Čtyřdenního setkání, jehož cílem je sdílení dobré praxe, zhodnocení uplynulého dotačního období a načerpání nových inspirací, se zúčastní přes 300 účastníků z 20 zemí z Evropy i mimo ni. Akce, která má v Česku premiéru, navazuje na předešlých deset ročníků.

„Jsme rádi, že po dvouletých covidových odkladech se akce blíží ke svému začátku. V rámci čtyř dní účastníky čeká inspirace a sdílení příkladů dobré praxe v Šumperku i jeho okolních obcích. Vše vypukne v úterý 21. 6. v 17 hodin, kdy Hlavní třídou v Šumperku projde průvod všech vlajek zemí účastníků“, popisuje Jakub Dolníček. Poté se všichni přesunou na slavnostní Večer ve znamení swingu v KKC Rapotín, kde účastníky čeká to nejlepší nejen z české kuchyně, ale i české swingové hudební scény. Servírovat se bude špičkové 3chodové menu, v rámci kulturního programu zahraje Moravia Big Band s Dashou a Janem Smigmatorem.

Účastníci konference budou bydlet v Koutech nad Desnou, odkud budou každý den vyrážet do dalších cílů programu. Ve středu například absolvují studijní cesty po úspěšně zrealizovaných dotačních projektech místních akčních skupin Olomouckého kraje. Grilovačku, která bude reprezentovat, jak kulturní akce děláme na našem venkově, a Koncert filmové hudby Dechového orchestru Zábřeh s efektní videoprojekcí si zahraniční hosté užijí ve středu večer v Dolních Studénkách.

Ve čtvrtek se všichni utkají v boji o nejlepší výsledky v tzv. „LINC Olympiádě“, která svými mnohdy kuriózními disciplínami, připomene Hry bez hranic. „V disciplínách pracujeme s motivy, které jsou se Šumperskem neodmyslitelně spjaté, jako třeba nechvalně známé čarodějnické procesy nebo aktivity dobrovolných hasičů,“ odtajnil Radim Sršeň. Odbornou část akce budou tvořit zajímavé středeční a čtvrteční semináře a workshopy. Celou akci uzavře Závěrečný večer na nádvoří zámku Velké Losiny, který se ponese v duchu blížícího se českého předsednictví EU.

Účast na akci přislíbili také místopředseda vlády ministr MMR ČR Ivan Bartoš, europoslanec Stanislav Polčák, senátor Miroslav Adámek nebo hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Více informací a kompletní program naleznete na stránkách: www.linc2022.eu.

AKTUÁLNÍ VÝZVY MAS
  Více informací
ÚZEMÍ MAS
Uzemí MAS
  Více informací
RYCHLÝ KONTAKT

Telefon:
+420 583 285 437

E-mail:
kancelar@sumperskyvenkov.cz

  Zobrazit kontakt
KALENDÁŘ
Červen  2023
PoÚtStČtSoNe
 1234
567891011
121314151617
18
19202122232425
2627282930 
AKTUÁLNÍ PROJEKTY
Vybavení na kulturní
akce & VPP
  Další projekty